Hatice U.
25 Mayıs 2021 17:55 Tarihinde gönderildi

PROJE HAKKINDA

Merhaba,

Projem, kendimce nesnelerin çizimle olan kompozisyonudur. Son üç aydır gerçek nesnelerle karikatür ve karakalem tekniklerini kullanarak çiziyorum; çalışmalarımı https://www.instagram.com/artgorselsanat adresimde sergiliyorum ve daha fazla kitleye ulaştırmak istiyorum. Profesyonel anlamda çocuk kitaplarına farklı çizimler üretmek istiyorum.

DESTEK TALEBİ

Hocam portfolyo yaparken bazı hatalar yapıyorum. Fakat yaptığım hataların bilincinde değilim. Sizden doğru bir portfolyo oluşturmamda yardımınızı rica ediyorum.
Teşekkür ederim.

Deniz Dayıoğlu
28 Mayıs 2021
Durum Güncellendi Geliştirmek Gerekiyor

USTANIN YORUMU

Merhaba Hatice,
Tanıdığıma memnun oldum.
Gördüğüm kadarıyla oldukça tutarlı bir portfolyon var. Bu konuda herhangi bir yanlışın olduğunu düşünmüyorum. Sadece çocuk kitaplarına odaklanmak istiyorsan, kendine bir hikaye seçip yeniden resimleyebilirsin. Bu anlamda 10-15 sayfa portfolyona eklersen, hikaye anlatıcılığı konusundaki becerilerini de sergilemiş olursun.
''Daha fazla kitleye ulaşma'' kısmı hakkında bir önerim yok maalesef... Sadece buna odaklanmanın çok gerekli olduğunu düşünmüyorum... Sen çalıştıkça fark edileceksindir zaten.
Yanda gördüğüm çalışma hakkında ise şunları önerebilirim: Serge Bloch’ın işlerini inceleyebilirsin. Kullandığı nesneyle, çizim arasında mutlaka bir bağlantı kurar ve bir sebebi vardır…
İmzan ve geri plan hakkında da tekrar bir kafa yormanı öneririm.
Kolay gelsin. Çalışmaya devam et!

Sevgiler

Hatice U.
29 Mayıs 2021
Versiyon 2 Yüklendi
Durum Güncellendi Yorum Gerekiyor

MESAJ

Hocam iletime olan cevabınız beni çok mutlu etti teşekkür ederim. Sizinle tanıştığım için bende memnun oldum.
Değerlendirmenizin sonunda arka plan ve imza noktasında kafa yormamı söylemişsiniz; birkaç düzenleme yaptım, gönderiyorum şimdi. Sonrasında hikaye seçip yeniden resimlerken seçtiğim hikayenin halihazır kitabı olması sorun olur mu?
Portfolyomu web sitemi kurarak oluşturmaya çalıştım fakat zorlandığım için Behance'de oluşturuyorum yeterli olur mu? Son olarak , eğer mümkünse gmail adresinize pdf olarak yeni düzenlediğim portfolyomu değerlendirmenize sunabilir miyim?

Söz sadece çizmeye odaklanarak çalışacağım; daha fazla kitleyi bir yana koyarak. Zamanınızı ayırdığınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Sevgiler.

Proje Adı Görsel Sanat
Son Durum Yorum Gerekiyor
V1 V2
Hatice U.
Görsel Sanat