Mehmet G.
4 Mayıs 2021 00:28 Tarihinde gönderildi

PROJE HAKKINDA

19 yıldır, var olan, Işıl Kasapoğlu'nun kurmuş olduğu büyük bir tiyatro topluluğu olan Semaver Kumpanya, günümüzde de görmekten zevk aldığımız oyuncuların yetişmiş olduğu bir yerdir.

Şehrin merkezinde toplanan kültür-sanat etkinliklerini, Kocamustafapaşa’da, bir çok tiyatrocuya ev sahipliği yapan Çevre Tiyatrosu’na taşıyarak “Haliç’in Öte Yanında Tiyatro” projesini de bu şekilde başlatmış olmuşlardır.

2002 yılından beri aynı marka kimliğine sahip olan bu tiyatro topluluğuna, okul projesi altında rebranding çalışması yapmamız istendi. Logoyu üretirken, semboller ile hemen ''tiyatro'' kavramını vermekten ziyade, logoya vereceğimiz alt metin ile logoyu, bir tiyatro topluluğu olarak yansıtmamız istendi.

Ben de haritalardaki yer imlerini kullanarak bir konsept geliştirmek istedim, çalışmaya yapmış olduğum bütün konseptleri ek kısmına yükleyeceğim.

Bu konu hakkında detaylı araştırmamı tamamladıktan sonra, tiyatro topluluğunun, devamlı gezen, turnelere çıkan bir tiyatro topluluğu olduğunu göz önünde bulundurarak bir çalışma yaptım.

DESTEK TALEBİ

Genel anlamda, kendimi rebranding alanında geliştirip, markalara konsept üretmek istiyorum. Bu konuda da sizin işlerinizi devamlı olarak takip ediyorum. Kendimi bir marka ile çalıştığım zaman nelere dikkat etmeli, buna bağlı olarak çalışmamı nasıl geliştirebilirim, bu konuda desteğinizi, almak ve bilgilenmek isterim uygun ve müsait olduğunuz bir anınızda.. Bu arada video yükleyemediğim için bazı çalışmaları Google drive alanına yükledim, onu da ekliyorum.
https://drive.google.com/file/d/1cdOrIpdTtm2PUM6wH6tWOtK8BHnPzb_Y/view?usp=sharing

https://www.behance.net/gallery/118270569/SEMAVER-KUMPANYASI-Rebranding-Pack

Çok teşekkür ederim.

Kaan İscan
16 Mayıs 2021
Durum Güncellendi Geliştirmek Gerekiyor

USTANIN YORUMU

Mehmet selam,
Projenin eklerini açamadım ama Behance'den genel olarak baktım. Epey detaylı bir çalışma yapmışsın ellerine sağlık :)Bir markaya rebranding çalışırken, markanın bu değişime neden ihtiyaç duyduğu ve ne amaçladığı çok önemli. Bu noktada semaver kumpanyanın alametifarikası gezgin oldukları ise çıkış noktası olarak doğru bir başlangıç yapmışsın. Ancak execution vermek istediğin mesajı sağlamıyor malesef. Anlatımını okumadan uzayan çizgilerin yol olduğunu malesef anlayamadım. Bu bağlantı üzerine bir çok farklı deneme yapmak gerekiyor sanırım. Belki her harf için farklı bir "yolculuk" çizgisi hazırlarsan o asimetriden daha haritayı destekleyen bir görüntü çıkabilir. Onun dışında logonun küçüğünü hazırlarken her zaman baskı alıp denemek gerekiyor. Mesela bu durumda noktaların etrafındaki boşluk küçük boyutlarda kararsız lekelere yol açabilir. Böyle durumlar için logonun farklı versiyonlarının olması faydalı olabilir. Onun dışında branding için daha detaylı bilgi almak istersen ortak boş bi zamanımızda daha uzun anlatabilrim tabii.

Proje Adı Semaver Kumpanya Rebranding Çalışması
Son Durum Geliştirmek Gerekiyor
V1
pintool info
Mehmet G.
Semaver Kumpanya Rebranding Çalışması