Network Ajanslar Türk Reklamcılığını Yukarı Taşımayacak

Cihan Kavaklıpınar
Creative Director
behance.net/cihankavaklipinar

1983’te İstanbul-Kadiköy’de doğdu. Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirdi. 15 yıla yakın süre basketbol oynadı, lakin basketbolcu olmadı. O günden beri reklamcılığa aşık ve gece gündüz sıra dışı fikirlerin peşinden koşmaya devam ediyor.

2005 yılında başlayan kariyerinde Leo Burnett, Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi, Alametifarika’da reklam yazarı olarak çalıştıktan sonra Havas WW İstanbul, McCann, KARPAT ve Cheil ajanslarında kreatif direktörlük yaptı. Son 2 yıldır Karbonat Reklam Ajansı’nın kreatif liderliğini üstleniyor. Bugüne kadar bu ajanslarda Coca-Cola, Turkish Airlines, Turkcell, P&G, Oppo, Samsung, Peugeot, NN Hayat ve Emeklilik, Colin’s ve Doğuş Grubu gibi markalar için çalıştı.

Bugüne kadar yaptığı projelerle reklam etkinlik ve yaratıcılık yarışmalarında 200’den fazla ödül kazandı. Daha önce pek çok yarışma ve festivalde jüri üyeliği yaptı. Üniversitelerde dersler verirken, tez danışmanı olarak yer aldı. İngilizce ve Fransızca bilmektedir. 6.5 yaşındaki Erin’in babasıdır.


Daha fazla DesigGost podcast