Rahime B.
18 Ocak 2021 03:16 Tarihinde gönderildi

PROJE HAKKINDA

Nasıl bir dosya geleceğinden emin değilim , eğer ilgini çekerse mailden atabilirim.

DESTEK TALEBİ

pdf olarak gönderilmiyormuş, aklıma böyle bir şey geldi , tam anlaşılmıyor ,genel bir yorum yapabilirsin belki, kötü tasarımcı dediklerimin hepsi işe girdi ben ortada kaldım, acaba kötü bir tasarımcı mıyım ? Yol yakınken bunu bilmem gerekli, lütfen profesyonel görüşlerini paylaş benimle , şimdiden vakit ayırdığın için teşekkür ederim.

Durum Güncellendi Geliştirmek Gerekiyor

USTANIN YORUMU

Merhaba Rahime. Bence başkalarının ne yaptığıyla pek ilgilenmeden, kendini geliştirmeye odaklanmalısın. Tabii bunu umutsuzluğa kapılmadan yapmalıyız... Belki de ilk etapta seni etkileyen, beğendiğin örnekleri incelemelisin. Daha sonra bu örneklerden ilham alıp, kendine has bir portfolyo geliştirebilirsin.

Durum Güncellendi Geliştirmek Gerekiyor

USTANIN YORUMU

Dediğin gibi pek anlayamadım, yazıları da okuyamıyorum. Ama bazı logo ve poster örnekleri yolladığını anladım. Hepsinin tek tek incelenmesi daha iyi olur. Hangisine odaklanmak istiyorsan onla başlayalım bence. :)

Rahime B.
19 Ocak 2021
Versiyon 2 Yüklendi
Durum Güncellendi Yorum Gerekiyor

MESAJ

Merhaba Deniz ,yine ben ; ısrarcı öğrencin Rahime . Sana göstermek istediğim en önemli projem şahsi logom olmalı diye düşündüm. Sonuçta logom benim yüzüm, buraya daha önce yaptığım birkaç şahsi amblemimi koyuyorum, yorumlarını merak ediyorum, anka temalı olmasının nedeni ruhumun bir anka ruhuyla aynı olduğunu düşünüyorum , her zaman kendimi yakıyorum ve sonra küllerimden yeniden ayağa kalkıyorum . Şu sıralar da küllerimden doğma aşamasındayım :) Tabii seni yardımınla:)
Gradient kullanmam yanlış bir karar mı ? yada çok mu acamice tasarımlar, daha fazla düşünmeli miyim ? Bazen acaba başka şeyler mi düşünsem diyorum. Aklımda onca soru var doğru tasarımı yaptığımı nasıl anlarım ?

Durum Güncellendi Geliştirmek Gerekiyor

USTANIN YORUMU

Gradient kullanımı bir aralar çok modaydı ama gerçekten gerekli ise kullanmak daha önemli. Burada stilize bir alev olduğu için çok istersen kullanabilirsin. Ama önce formu oturtman daha önemli. Rengini sonra belirleyebilirsin. Ben olsam 3. alternatif üstünden ilerlerdim. Hem daha özgün, hem de R harfi gibi. Ama şu an sadece bir karalama gibi. Bunu ikonlaştırmaya çalışabilirsin. Bir de textiyle beraber düşün. Adını soyadını bu amblemle nasıl kullanacaksın? Veya sadece adını mı kullanacaksın? Tabii text kullanmamayı da tercih edebilirsin. Bütün bunları düşünüp, iyi olduğunu düşündüğün tasarımcıların sitelerine, iyi örneklere bakıp, tekrar bir ele al bence. Haberleşiriz.

Rahime B.
24 Ocak 2021
Versiyon 3 Yüklendi
Durum Güncellendi Yorum Gerekiyor

MESAJ

Merhaba Deniz , söylediklerini yapıp bana ilham veren logolara bloglara bakındım ve farklı bakış açıları görmüş oldum. Bana ilhan verecek öğretici içeriklerin çıktısını alıp odamdaki panolara asacağım böylece nasıl biri olmak istediğimi bana hatırlatacaklar.
Bu arada sanırım bu sana son proje atışım daha mesaj atabilir miyim bilmiyorum ilk ustam sensin ve ilk ustam sen olduğun için gurur duyuyorum , her şey için teşekkür ederim.
Logoma gelecek olursak en son 3 numaralıyım geliştirmemi söylemiştin ve ben onun eskizleri üstünde çalışırken ortaya böyle logolar çıktı , hepsi de bir noktada ilgimi çeken logolar oldu bende sana atmak istedim . Logomda Gradient kullanmak istiyorum anka kuşunu temsil etsin istiyorum , lütfen bu attıklarım hakkındaki yorumunu söyler misin ?kalınlaştırmalı mıyım yoksa böyle iyi mi veya hangisi daha kullanılabilir ? yada kullanılabilir mi ? Eğer bunlar olmamış dersen geliştirmeye çalışacağım, şimdiden teşekkür ederim.

Durum Güncellendi Geliştirmek Gerekiyor

USTANIN YORUMU

Çok teşekkür ederim güzel yorumların için. Ben de çok mutlu oldum seni tanıdığıma. Umarım faydalı olabilmişimdir. :) Bu şekilde çalışmaya devam edersen istediğin yere mutlaka varacaksın. Çalışmana gelince gereksiz detaylardan arındırmaya çalışmalısın bence. Bu durumda üstten 4. sıradaki ya da altta, sondan bir öncekine odaklanmanı öneririm. Logonu kullanacağın medyaları da düşün... Kartvizit veya websitende kullanacaksın. Bu durumda mutlaka et kalınlıklarını arttırman gerekecek. Logonu leke olarak görmeye çalış. Gözünü kısıp baktığında ne kadar etkili, bunu incelemeye çalış... Bunun dışında gradient kullanmış olman anka kuşunu temsil etmiş oluyor mu bilemedim... Bence tekrar bir düşün. Her gün Behance gibi platformları inceleyip ilham alman çok önemli. Mutlaka düzenli olarak buna vakit ayırmaya çalış... Tekrar çok teşekkür ederim. Haberleşmek üzere... :)

Proje Adı Portfolio
Son Durum Geliştirmek Gerekiyor
V1 V2 V3
Rahime B.
Portfolio