Enes Ö.
28 Aralık 2020 11:03 Tarihinde gönderildi

PROJE HAKKINDA

Merhaba, Can hocam. Logoyu sosyal sorumluluk projesi için tasarladım. Tasarımda ampulü gönüllü olan insanların, sokaktaki hayvanlar için her zaman bir fikri olduğunu temsil etmek için kullandım. diğer ögelerin de tasarımda belirgin olduğunu düşünüyorum.

DESTEK TALEBİ

Hocam şu anda Behance için portföy hazırlıyorum bu logoya yer vermek istiyorum, sizin düşünceleriniz nelerdir? Logo tasarlamaya daha yeni başladım, elimde çok örneğim yok trendleri takip etmeye çalışıyorum, ne gibi eksiklerim var. Logoya baktığınızda istenileni verebilmiş miyim? Gradient olarak mavi tonlarını seçtim. Sunum da ok fazla ögeye yer vermedim ama sunumu da değerlendire bilir misiniz?

Can Dağlı
28 Aralık 2020
Durum Güncellendi Geliştirmek Gerekiyor

USTANIN YORUMU

Selam Enes,
Bence logoda çok fazla öğeyi öne çaıkrtmaya çalışıyorsun. Sence asıl fikri tam olarak ne vermeli bunu tekrar bir gözden geçirmelisin. Diğer taraftan sokak hayvanlarını temsil etmesi için kedi gibi tek bir türü kullanmak insanların projeyi doğru şekilde algılamasına neden olabilir. Ayrıca degrade eski bir trend bunun yerine pinterestte daha doğru araştırma ile doğru trendleri bulabilirsin. Mesela lineart ve iki renkli icon uygulamaları deneyebilirsin. Çalışmalarını bekliyorum.

Enes Ö.
29 Aralık 2020
Durum Güncellendi Yorum Gerekiyor

MESAJ

Hepsini çok iyi anladım hocam. Dediklerinizi tasarımlarımda aynen uygulamaya çalışacağım. Önerileriniz ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.

Can Dağlı
29 Aralık 2020
Durum Güncellendi Geliştirmek Gerekiyor

USTANIN YORUMU

Burada bir yanlış yazım hatası olmuş; "Diğer taraftan sokak hayvanlarını temsil etmesi için kedi gibi tek bir türü kullanmak insanların projeyi doğru şekilde algılamasına neden olabilir." Doğru yerine yanlış anlaşılmasına neden olabilir olmalı :) Yeni çalışmalarını bekliyorum :)

Enes Ö.
29 Aralık 2020
Durum Güncellendi Yorum Gerekiyor

MESAJ

tamamdır hocam :)

Proje Adı Sosyal Sorumluluk Projesi İçin Logo Çalışması
Son Durum Yorum Gerekiyor
V1
Enes Ö.
Sosyal Sorumluluk Projesi İçin Logo Çalışması